kolmapäev, 20. november 2013

Pok – Pok, pok, kes seal on?





 
Kunagi ennemuistsel ajal oli Pärnu räpipealinn, siis oli siin Cop Killa ja graffiti entusiastid. Siis kolisid skeene mootorid Pärnust ära ja mõned panid suisa ameti maha. Seejärel kuulutas ennast Eesti räpimekaks Tartu ja ühes dokumentaalfilmis tehti isegi siia autoriteetideta jäänud skeene üle nalja. Sellest omakorda hiljem lõi räpimaailma pöörduksel hinged eest Pärnumaal Kilingi-Nõmmes karastunud Suur Papa. Enne seda sündmust idanes aga Pärnu ja Tartu vahelisel trajektooril pendeldav nähtus nimega Pok, mis tõestab, et Pärnu pole lintšitud kližeelikest käsitlustest ja sisutusest. Hea, et dokumentaalfilmid ei märgi igikestvat paradigmat vaid mõnda (eba)õnnestunud hetkeolukorda.
Ahjaa, Pok alustas 2008 ja oma stiiliks nimetab ta Wing Tsuni, tegevuskohaks aga Audru rebasefarmist ja Tartu botaanikaaiast Sri Meenakshi templi ning Bangkoki pingpong-showdeni. Vot nii!

Koosseis:
Pok – prääks & kükk tekstis & vokaalis
Miks muusikat teete?
Ema ei saanud mu teismeea alguses Wu Tangist ja Cypress Hillist ning mu XXXL kaltsudest aru. Muud ei jäänud üle kui eestikeelse räpsiga end õigustada. Õnneks, esialgu küll salaja veebikaamera mikrisse A-Rühma ʺLaulmata jäänud lauleʺ kraaksudes ja aastaid sahtlisse kirjutades.



Mis või kes inspireerib?
Mahatma Gandhi, Bob Marley, Lao-zi, Buddha Šakjamuni, Väike Mü ja Eesti Tippmodelli finalistid.
Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Muusikalises mõttes ehk möödunud aastal Superbandiit Recordsi alt välja antud ʺFatamorgaanaʺ EP, kuid loodetavasti jääb see mu edaspidise muusika kõrval üsna marginaalseks nähtuseks.


Mis on Teie unistus või eesmärk?
Armastus ja küllus nende sõnade kõige laiemas tähenduses.

Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Peegelpilti
Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Püüan end panna uskuma, et halba muusikat ei ole olemas ja kõikvõimalikke helisid on õiges hetkes ja meelestatuses võimalik nautida.
Hea muusika on kui kelmikalt kelme näriv meningiit, mida ei saa ignoreerida. Hää muusika praktiseerib närvisüsteemiga kamasutrat.
Hää muusika on boner, ideaalne ajastus.

Jana Kask & Mai Skizo – Shooting Star









Väga paljud ei tea, et kui Mai Skizo trummar Arvi Aigro oli veel vaevu põlvepikkune, pidi ta haarama pulgad ja aitama venna Alari bändi The Tuberkuloited kontsertidel hädast välja. No tol segastel 90ndatel lihtsalt joodi palju ja mõnikord kõik trummarid ei saanud kaasa lüüa bändi tegemistes. Arvi sai hakkama ja muusikapisik aina süvenes. Nüüd on Alar ja Arvi leidnud ühise tee Mai Skizo näol, kus lisaks neile veel teeb möödunud aastast kaasa ka Jana Kask. End electro-sümfo-teatraalse roki bändina esitlev Mai Skizo andis välja just plaadi ja esitleb seda kontsertidel. Olenemata nende laulja skandaalsusest, tundub praegust kollektiivi vaadates, et asi on alati meeskonnas, mitte ühes inimeses. Seega vaadake järgi nende kontsertkavast ja leidke see võimalus neid vaatama minna.

Koosseis:
Jana – vokaal
Arvi – trumm
N – bass
Alar – kitarr

Miks muusikat teete?
MAI SKIZO eksisteerib juba aastast 2008. 2012 liitus bändiga Jana Kask. Meie kõigi jaoks on muusika kõige tähtsam ning tahame läbi oma loomingu inimestele meelde tuletada, et headus on üle kõige. Meie bänd on meie perekond – inimesed, keda saame usaldada ja keda armastame.



Mis või kes inspireerib?
Me kõik inspireerime üksteist.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Meie esimene plaat, mida tegime veidi üle aasta ning millesse panime kogu oma hinge ja aja.

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Luua midagi kordumatut.
Keda peate oma suurimaks konkurendiks?Kunstis ei ole konkurente, tähtis on, et see, mida teed, on sulle oluline ning soovid seda ka teistega jagada. Pigem võiksid siin olla mõttekaaslased ning partnerid tänapäeva materiaalses väikses Eestis.

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika on see, mida muusikud tahavad teha olenemata sellest, kas keegi kiidab selle heaks või mitte.


Legshaker – Tblilis tänavad




Värskelt koosseisu vahetanud folkpunkbänd Legshaker on tagasi töistest tegemistest. Peale möödunud aasta debüütalbumi ilmumist, on mehed andnud hulganisti kontserte ja seetõttu ehk Facebookis vähem enda tegemistest jõudnud rääkida. Tänavu sügisel tähistas Villu Tamme oma sünnipäeva, millel anti juubilarile üle ilmselgelt iga muusiku jaoks üks südamlikumaid kinke – 36 Eesti artisti kummardas oma võitluskaaslasele, sõbrale, iidolile, heale autorile ning isikupärasele artistile, tehes igaüks omanäolise töötluse Villu surematutest lugudest. Suures osas punkmuusika taustaga tegelastest koosnevale Legshakerile on J.M.K.E-le kummarduse tegemine täiesti iseenesest mõistetav. Arvestades seejuures, et juubilar ise ka soovis, et Pärnu mehed kindlasti ka oma versiooni 1989. aasta Eesti kõige (rahvusvahelises plaanis) kuulsama albumi „Külmale maale“ loost „Tbilisi tänavad“ avaldamiseks saadaksid.

Koosseis:
Tarmo Tamm - vokaal
Argo Mägi - mandoliin,vokaal
Heini Soobik - lõõts,vilepillid,vokaal
Kait Kallau - kitarr
Siim Meibaum - basskitarr
Meelis Juss - trummid

Miks muusikat teete?
90ndate alguses oli Pärnus punkansambel OTK, milles mängis enamus tänasest Legshakerist (Meelis, Heini, Argo, Tarmo). Peale selle lagunemist läksid teed lahku, kuni 2009. aastani tegime OTK-ga kaks esinemist. Peale seda mõtlesime, et päris lahe oli, teeks veel midagi. Päris samasugusel kujul nagu oli OTK aga me keegi enam teha ei soovinud. Kuna vahepealsetel aastatel olid Heini ja Argo suundunud tugevalt folgi pillidele, siis loomulikku teedpidi lisandusid meile lõõts ja mandoliin. Sel hetkel lisandusid ka kaks uut inimest ansamblisse, uus kitarr ja uus basskitarr.
Eks selle bänditegemisega on nii, et midagi võiks ju natuke vanemas eas ka teha, aga kuna keegi meist näiteks sporti teha ei viitsi, siis me teeme Legshakerit.

Mis või kes inspireerib?
Eks siin peab ütlema selle kulunud klišee, et muusikaliselt tuleb inspiratsioon elust enesest, tänavad,meedia jne.
Tegelikult on selle bänditegemisega lahe see, et meil osadel inimestel ei olnud kontakti-suhtlemist ligi 20 aastat. Nüüd, Legshakeriga seoses, oleme uuesti päris tihedalt suhtlema hakanud, ka bändi väliselt. Oleme ju kõik tegelikult olnud sõbrad juba lapsepõlvest.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Kindlasti on suurim saavutus 2011. aastal ilmunud plaat „Maksmata võlad“. Aga kindlasti ka R2 aasta demo tiitel

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Hetke suurim eesmärk on ikkagi, et saaks 2014. aastal välja lasta uue albumi.

Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Me küll ei oska ja ei taha kedagi konkurendiks pidada. Ega me ju jooksuvõistlusel ei ole

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
No eks hea muusika on vast igaühe jaoks erinev. Kes kuulab rohkem laulusõnu, kes pillimängu oskust, kes loo tervikut ja ülesehitust.
Kokkuvõttes võiks heal lool olla mingisugune sõnum öelda.

teisipäev, 8. oktoober 2013

Telly Addicts – Trickster



 




Pärnu muusikaelu teadjatele pole Telly Addictsi nimi võõras. Sama nime all tegutses bänd ka aastaid tagasi, koosnedes siis eranditult kohalikest muusikutest. Vahepealne leibade ühte kappi panemine popi kollektiiviga Laika Virgin tõi toonasele ja tänasele Telly Addictsi frontmanile, Sindist pärit Kristjan Saharovile juurde kindlasti positiivset tähelepanu. Nüüd on vahepeal varjusurmas olnud Telly Addicts reinkarneerunud Tartus ja loeb ka oma uueks alustamise aastaks käesolevat. Kuulajateni on jõudnud verivärske instrumentaalsingel, mis märgib ühtlasi bändi ja selle loomingu tuntavat muutust ja küpsust. Äikeseraadio uuris, mida mõtlevad britpopi hääletorud Telly Addictsist:

Koosseis:
Kristjan Saharov – kitarr/vokaal
Ervin Sokk – basskitarr
Uku Leht – trummid

Miks muusikat teete?
Sest see on meile loomulik. Oleme kõik muusikaga seotud olnud juba pikka aega, vanemate vendade-õdede mõjutustest väga eripalgeliste muusikaprojektideni. Ja ühel hetkel oli kõikide nende mõjutuste tulemuseks Telly Addicts.

Mis või kes inspireerib?
Kas just otseselt inspiratsiooni allikad, võib-olla pigem peamised suunajad muusikamaitse osas aastate jooksul olnud Briti saarte muusikageeniused nagu Radiohead, Suede, The Smiths ja Joy Division.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Suured saavutused on loodetavasti alles ees.

Mis on Teie unistus või eesmärk?
ʺTõusta popimäe tippu!ʺ

Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Me ise oleme enda suurimad konkurendid.

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika on see, millega kuulaja saab ennast seostada, teda valdab teatud äratundmisrõõm.


The Pedestrian Hit Squad – The Devil Lives In Your Eyes


 




Alles möödunud aastal alustanud „jalakäijate löögirühm“ on saanud palju kiitust. Tegemist on kindlasti ühe hea ja kvaliteetse bändiga, mis iseend määratleb täna bluusimaigulise indie-rokina. Kvartett, mis kuuldavasti formeeriti kiirelt asenduseks veidi varem laiali läinud Fellesili varemetele. Igatahes tegi bänd vinge avapaugu suurema etteaste näol Bändomaania konkursil. Juba esimesest akordist tõmmati publik oma lummusesse ja see kestab tänaseni. Siin on nende teine stuudiosalvestis, mis ehk varasemasega üllatabki americana kõlaga.

Koosseis:
Ivo Leesar – kitarr, vokaal
Jornas-Toomas Iisak – kitarr, taustavokaal
Sander Sildoja – bass
Tõnis Põldvee – trummid


Miks muusikat teete?
Bänd sündis saunalaval, kui Sander ja Tõnis kutsusid Ivo proovi jämmima. Saime kokku ning proovi keemia oli nõnda hea, et otsustasime jätkata samas vaimus. Lühikese aja pärast lisandus ka soolokitarrist Jornas. Astusime esimest korda üles Bändomaanial ning sealt tulnud tagasiside kinnitas, et saunalaval tehtud otsus oli vägagi õige.

Mis või kes inspireerib?
Inspireerib kõik, mis lauludes kõrva jääb – tahame kohe ise proovida. Vanakool tõukab väga.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Iga kontsert ole omaette saavutus ja kogemus. Aga kindlasti torkab silma Spläsh, kui saime astuda hiiglaslikule lavale ning jagada neid samu lavalaudu Facelift Deeri, Vaiko Epliku & Eliidi ning Põhja-Tallinnaga. Väga võimas oli. Mainimata ei saa ka jätta meie esimest välis-live'i Soomes festivalil Valimo Rock.

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Lühikeses perspektiivis on eesmärk saada Noortebändi finaali või lausa võita see. Pikas perspektiivis unistame saada plaadilepingu ning oma muusikat lasta võimalikult paljudel kõrvapaaridel kuulata. Unistus omaette on muidugi kuulda publikut sinu laule kaasa laulmas.

Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Konkurentsi näeb igas bändis, kes sinuga paralleelselt tegutseb. Aga seda on hädasti vaja, ilma selleta ei saa bändi teha, puudub progress. Siitkohalt julgeksime välja tuua meie head, isegi parimad sõbrad, The Boondocksi. Kadestusväärselt andekad kutid, aga meil on siiralt hea meel nende üle, ükskõik, mitu sammu nad ka meist ees poleks. Suurimaks konkurendiks on ikkagi su enda kujutlusvõime.

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika motiveerib, paneb mõtlema, tegutsema. Hea muusika viib sind prooviruumi ning loob sulle pildi. Hea muusika kummitab sind terve päev, ronides ka su unenägudesse. Hea muusika paneb sind kulutama replay-nuppu. Hea muusika paneb sind unustama

StudioManGoneWild - Ready To Go




Nii nagu nimi juba reedab, on see 2011. aastal alustanud pigem stuudio seinte vahel toimetav kollektiiv, mis tõsi koosneb vaid ühest liikmest. Metsikuks läinud stuudio mees on Joosep Ints, kelle tegemisi teavad Pärnumaa muusikaeluga kursis olevad tegelased pigem kunagisest metalcore bändist Joseph Inch (mis muide on tuletatud Joosepi enda nimest) ja kergemuusikakollektiivist Võõras. See, et Joosepi lugu sattus meie kuulooks on muidugi positiivne üllatus, sest kui me esimest korda selle loo Soundcloudi avarustest toimetusega leidsime, olime ise väga üllatunud. Täpsemalt Vana-Pärnus tegutseva Studio Man Gone Wildi mõtted on järgmised:

Koosseis:
Joosep Ints


Miks muusikat teed?
Algselt oli selline lahe asi mis põhi- ja keskkoolis teha. Bändis pilli mängida. Hiljem, kui koolid läbi said, tundus imelik hobi lihtsalt nurka visata ning hakkasin ise lugusid kokku panema. Lisaks on see miski, mis hoiab mõistuse koos ja on üldine hea väljund kõige jaoks mis vähegi mõttes.

Mis või kes inspireerib?
Mul ei ole väga kindlat bändi või žanri, mis igapäevaselt mängib. Olen suhteliselt hõivatud enda loominguga. Mul puudub ka väga suur suhe sõnadega muusikas. Pigem inspireerivad mind meloodiad ja käigud ja heli. Üks vana armastus on küll – Bring Me The Horizon.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Mingit suuremat ja avalikku tähelepanu pole ma saanud ja pole ka väga taga otsinud. Oskused vajavad veel kõva arendust, enne kui julgen promoda ennast tõsisemalt.

Mis on Sinu unistus või eesmärk?
Tahaks ikka suuremalt asja teha. Sooviks rohkem kuulajaid ja rohkem tagasisidet. Oma stuudio oleks kunagi vägev asi. Sooviks kunagi lihtsalt osavate ja huvitavate muusikutega midagi uut luua.
Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Võib öelda kõik. Kaasaaegsed muusikud on paljud ju sellised kodu- ja magamistoamuusikud. Pärnu on huvitav koht. Aeg-ajalt tuleb siit ikka mõni väga tõsine ja hea bänd välja. Siis paneb ikka mõtlema, et miks ise juba rohkem ennast ei tõuka.


Mida tähendab Sinu jaoks hea muusika?
Milles on hing, mingi tabav koht, mingi hea iseärasus. Kui tunnen ära, et on siiralt tehtud, siis kiidan.


kolmapäev, 11. september 2013

Tommyboy – Vasak jalg parem jalg








Kui keegi on Pärnu muusikaskeenes tõusnud korüfee staatusesse, siis Toomas Tilk alias Tommyboy on kindlasti üks nendest. Oma tegevuse alguseks aastat 1996 märkiva Pärnu juurtega räpiguru riimid pole enam ehk nii lõikavalt otsekohesed kui tänastel tegijatel, kuid intelligentsus on voorus, mida allameetrimeestele ei õpeta. Üleüldse võib vist öelda, et Toomase bänd Külalised olid omal ajal paremini kõlav Põhja-Tallinn enne seda, kui Põhja-Tallinn tekkis. Ja Toomas tegi Noismeikaziga räppi siis, kui Pärnut peeti Eesti räpipealinnaks. Olid ajad ja olid majad! Tommyboy aga liigub edasi nagu igiliikur ja ta on suvel välja andnud ühe väga hea plaadi. Meie küsimustele vastas Toomas aga nii:

Koosseis:
Tommyboy – räppar
ja erinevad biidimehed-produtsendid nagu Chalice, Alko, Dragan Volta, Kali Mist, Eskimo, DJ Critikal, Gee, Kalvik, Itwaswritten, PTF, 615 jne.


Miks muusikat teed?
See on minu jaoks suurim vabadus – teha absoluutselt ilma igasuguse sunnita midagi, mis lõbustab-maandab-paneb mõtlema või siis viib viimasegi mõtte peast. VABADUS.

Mis või kes inspireerib?
Elu ja inimesed, suhted, helid, lollused, tarkused – kogu planeet MAA oma asukatega.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Hmm. Ühe albumi eest sain aasta muusikaauhinna – „Suur Pilt“ oli album, aga aastat ei mäletagi täpselt. Oluline on see, et palju inimesi saab mu teemadest aru ja olen leidnud endale palju sõpru läbi selle, mida ma teen.

Mis on Sinu unistus või eesmärk?
See on saladus:D Ma tegelt lõpetasin unistamise (ärge fantaasiaga segamini ajage, palun) mingi aeg tagasi, sest unistamisega kaugele ei lenda – kui tahad midagi, siis tuleb selleks tööd teha.

Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Haa – olen konkurentsitult parim :D


Mida tähendab Sinu jaoks hea muusika?
Hea muusika on originaalsed mõtted+südamega esitus.
See ei pea olema alati kõige tehnilisem või puhtama saundiga.


Matt Samuel Berlioz – Why You Have To Be Here






Värskeim house-muusika artist siinmail. Matt Samuel Berliozi nime taha peituv Märt Niidassoo läheb oma muusikalises veendumuses ikka kohe täitsa süvitsi. Siinsed raadiokuulajad võiksid teada teda elektroonilise muusika saatest Küttekontor, mis on igal reedel Päikeseraadio eetris. Teiste muusika tutvustamise kõrval on Märt sukeldunud ka ise selle loomisesse. See on tema esimene debüütlugu, mis küll ei muuda olematuks tema varasemaid tegemisi pungi ja hiphopi vallas. Mees nagu orkester, ainult, et ühtegi klassikalist orkestri instrumenti ei valda. Matt vastas Äikeseraadio küsimustele nii:

Koosseis:
Matt Samuel Berlioz – nuputaja


Miks muusikat teed?
Kuna kunagine bändi tegemine vajus ühel hetkel soiku, siis tuli leida endale uus väljund. Muusika tegemine aitab unetuid öid mööda saata ja ennast nii välja elada kui ka lihtsalt hetke emotsioone laulu jäädvustada.


Mis või kes inspireerib?
Ma olen suur Inglismaa elektroonilise muusika austaja. Seega inspireerivad mind elektroonilise muusika produtsendid nagu Eats Everything, Friend Within, B. Traits jpt. Disclosure on hetkel vist kõikidele elektroonilise muusika vallas tegutsevatele inimestele eeskujuks. Uue kooli naisprodutsendid teevad ka päris huvitavat kraami.


Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
See, et saan reedeti endale meelepärast elektroonilist muusikat teistelegi tutvustada, samal ajal vähemtuntud Eesti produtsente ja DJsid promodes


Mis on Sinu unistus või eesmärk?
Ma tahaks nii teiste muusikat mängides ja enda muusikat tehes ära elada. Peamine on toota midagi, mis inimestele meeldib.


Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Kuna hetkel on Eesti elektroonilise muusika ja eriti house'i skeene kuidagi konkurentsivaene, siis peamiseks konkurendiks kõigile elektroonilise muusika tegijatele on nemad ise.


Mida tähendab Sinu jaoks hea muusika?
Hea muusika on see, kus sa võid laulu hakata kuulama täiesti suvalisest kohast ja ikkagi aru saada, et tegu on hea kraamiga.

A3 - Illusioon

 


Pärnu noor rokkbänd A3 on auväärse žürii poolt hinnatud maailma parimaks Pärnu bändiks 2013. aastal. Nende kolme noore muusika materialiseerus tänavu juulis, kui anti välja neljalaululine ketas. Muide, nende omanimelist EPD võivad kõik huvilised bändile kirjutades tellida. End rock ’n rolli bändiks tituleeriv trio alustas 2012. aastal ja siit tulevad nende vastused Äikeseraadio muusikablogile.

Koosseis:
Martin Lõbu – kitarr, vokaal
Erik Grenberg – basskitarr
Jakob Koppel – löökpillid


Miks muusikat teete?
Olime koos juba mänginud erinevates projektides ja bändides ning heade juhuste kokku langevusel tekkiski A3. Muusikat teeme sellepärast, et ennast kuidagi väljendada ning see on samuti ainuke asi, mida me oskame kõige paremini.

Mis või kes inspireerib?
Eks kõik, nii musikaalne kui mittemusikaalne kogemus või tundmine, mõjutab meie muusikat. Siiski, oleme proovinud jätta teatud stiili või bändi jäljendamise ning suunas liikumise tagaplaanile.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Pärnumaa bändide võistluse Bändomaania võitmine. Samuti enda EP meisterdamine ning väljaandmine.

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Eesmärk on teha muusikat, mis eelkõige meeldiks meile endale ja mida oleks meeldiv mängida ning seeläbi jõuda kuulajate südametesse.

Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Ei mõtle muusikast kui konkureerivast nähtusest.


Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika on see, mis on kuulatav igal pool ning igal hetkel.

teisipäev, 13. august 2013

Goresoerd - Asülum







Äikeseraadio meelevaldne Pärnuga adapteerimise projekt saab uue hoo Eesti grindcore’i hiiu Goresoerdi näol. Esmapilgul ja enda sõnutsi Tallinna bänd, omab siiski märkimisväärset Pärnu ballasti. Alustame algusest. Sellel aastast mängib bändi koosseisus bassi Pärnu juurtega Otto Mätas, keda mõned mäletavad ansamblist Anal Caves. Bändi praegune kitarrist Rasmus Tauk on vahetanud välja oma isa Meelis Taugi. Viimase nime puhul on muidugi keeruline öelda, kust bändist teda teatakse. Lihtsam oleks öelda, et teda ei teata Kukerpillidest ega Justamendist. Igatahes on Meelis nüüd bändi nimekirjas elektroonilise osa eest vastutajana. Kusjuures sellega seos Pärnuga ei lõppe. Äikeseraadio kuulooks valitud „Asülumi“ video on valmis teinud Pärnust pärit Grete-Liisa Sihver ja lugu ise valmis suvepealinnas toimetava Janek Kivi käe all. Seega Äikeseraadio jaoks igati Pärnu lugu!


Koosseis:
Eero ʺNagyʺ Soomere - vokaal
Stig Lindeberg - kitarr, vokaal
Ken Takmazjan - trummid
Otto Mättas - bass, vokaal
Rasmus Tauk - kitarr
Rene Jõhve / Meelis Tauk - DJ/sämplid ja muu elektroonika


Miks muusikat teete?
Alguse sai bänd kahe mehe, Stigi ja Kari (enam bändis ei ole) ideest, teha lihtne grindgore`i-projekt. Pärast esimest lühikest EP plaati „Necromanticʺ 2006. aastal liitusid projektiga ka Eero ja Ken ning otsustati kokku panna päris bänd. 2007 ilmus Nailboard Recordsi all esimene täispikk album nimega „Goremarket Mid-pricesʺ ja nii ta käima läks. Bänd on väljund meie ideedele ja võimalus põgeneda argirutiinist.


Mis või kes inspireerib?
Inspireerivaid allikaid on mitmeid. Elu ja sündmused, filmid, fiktsioonid ja loomulik geniaalsus meis endis :)


Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Kahtlemata on suurim saavutus lihtsa „kahemehe projektiʺ juba kolmanda albumi ilmutamine sellel sügisel, kõik need senised esinemised ja 2011. aasta kutse Soome festivalile „Tuska Open Air 2011ʺ. Tegemist on skandinaavia suurima metal festivaliga. Vähem tähtsad ei ole ka Rabarockil ja Hard Rock Laagris esinemised. Ka Läti festivali Metalshow Open Airi esinemist peame väga heaks kogemuseks.


Mis on Teie unistus või eesmärk?
Goresoerdi unistus ja eesmärk on teha muusikat, mis meile endile meeldib ning tunda selle üle uhkust. Illusioonide (maailmaturneed ja ebamaine kuulsus :) loomine ei ole meie eesmärgiks kunagi olnud. Loomulikult on meil olemas oma sihid, kuid nendest ei tahaks avalikult rääkida. Eelkõige ei tohi bänditegemine olla stress ega kohustus.


Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Pole sellele mõelnud. Miks peaks olema muusika tegemises konkurents?


Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Emotsioonid ja hormoonid möllavad ja tuju on hea.


Prime Animals – Endless Stream





2012. aastal alustanud ja nimevahetusega Sunstormist Prime Animalsiks saanud indie ja alternatiivroki kollektiiv on ilmselt maailma kõige nooremate liikmetega Äikeseraadio kuu loo tiitli saanud bänd. Pärnu skeene värskeim vili on jätnud oma esimese maamärgi stuudios ja teinud Teatrikohvikus sellise kontserdi, kus esimesena esinenud Prime Animalsi ajal oli rahvast lava ees rohkem kui nii mõnelgi vanemal tegijal. Äikeseraadio soovib Rasmusele, Karlile ja Egertile edu nende tegemistes ja loodetavasti ei jää see singel viimaseks.

Koosseis:
Rasmus Ilves - kitarr, vokaal
Karl Birnbaum - basskitarr, taustavokaal
Egert Käesel – trummid


Miks muusikat teete?
Me teeme muusikat lihtsalt enda jaoks ja ka meelelahutuseks.
Idee bändi teha oli päris noorelt ja ükskord juhtuski see, et Karl kutsus meid bändiproovi kokku. See bänditegemine meeldis meile kõigile ning hakkasime sellest ajast peale iga nädal prooviruumis käima.
Bänd on meile oluline, sest see on huvitav tegevus ja see on hea viis mõtete eemale viimiseks.


Mis või kes inspireerib?
Meid inspireerib Ise muusika tegemine ja muidugi ka paljud teised bändid nagu näiteks Sibyl Vane, Biffy Clyro, Bastille, Arctic Monkeys, Kings Of Leon, U2, Coldplay jne.


Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Kuna me oleme veel noored ja pole ka väga palju esinenud, siis ei ole meil veel palju suuri saavutusi.
Kuid siiani suurim saavutus on meil kindlasti esimese singli ʺEndless Streamʺ avalikuks tegemine.


Mis on Teie unistus või eesmärk?
Unistused ja eesmärgid meil bändiliikmetega omavahel kattuvad. Me kõik tahaksime esineda, kunagi suurtel lavadel ja suurtel festivalidel, mida on jälgimas meeletu arv inimesi, kes oskavad meiega koos laulda meie bändi laule. Ning me tahaksime hakata elatist teenima muusika teisteni toomisega. See oleks väga äge ning suur saavutus, kui me kunagi sinna jõuaksime.

Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Meie jaoks pole muusika võistlus.

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika on see, mis pole halb. Hea muusika on see, mis tõmbab sind endasse, paneb sind mõtlema ning olenemata bändi kuulsusest kuulad sa selle bändi muusikat.
Kuid tegelikult, kui aus olla, siis pole olemas head ja halba muusikat. See lihtsalt oleneb inimese muusikamaitsest.


Facelift Deer - You Got Me

 



2011. aastal alustanud Facelift Deeri uus singel „You got me“ vihjab sellele, et nende muusika austajad võivad juba hakata raha koguma. Bändi pagaritööstus Pärnust pärit produtsent Ago Teppandi stuudios on juba väljastamas esimesi magusaid kaneelirulle. Siin siis nende viimane singel, mis haaras meid juba esimesel kuulamisel. Superstaari saate võiduga tõstis noor ja ambitsioonikas solist Rasmus Rändvee oma kvinteti Eesti muusika stratosfääri. Ankruks kõrgustes püsimiseks on Pärnu hea roki (nii nad nimetasid meile seda oma intervjuus) bändil ette näidata ka plaadileping maailma ühe suurima plaadifirmaga. Säilitagem siiski rahu, sest hirv on sõbralik loom, ja kui hirvesilmsed rokinoodid otsa saavad, on suure tõenäosusega elektrooniline muusika hipsterid tapnud. Muide eelmisel aastal sai just Facelift Deer Äikeseraadio kuulajate lemmiku tiitli ja on igaveseks ajaks hellitatud nimega Kõrvapai! Siit on meeste tiheda stuudiograafiku kõrvalt poetatud mõned tagasihoidlikud kommentaarid.

Koosseis:
Rasmus Rändvee- vokaal
Paal Piller - kitarr, taustavokaal
Karl Kallas - kitarr, taustavokaal
Aap-Eerik Lai - bass
Renar Trummal – trummar

Miks muusikat teete?
Muusika on elu ja elu tuleb elada. Eriti veel oma parimate sõpradega

Mis või kes inspireerib?
Kõik inspireerib. Konkreetseid kindlaid inspiratsiooniallikaid ei leidugi. Iga asi mis meeldib, närvi kõditab, muljet avaldab jne leiab arvatavasti mingit väljendust muusikas. Ühele asjale toetudes võib ju igavaks minna.


Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Peagi valmiv album!

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Maailm oma muusikaga vallutada. Inimestele sellega elu paremaks muuta. Mida kaugemale jõuab, seda parem.

Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Limp Bizkit. Ei tegelikult ei konkureeri me kellegagi, vaid üritame ikka sõbrad olla. Kakelda pole vaja, pigem toetada ja aidata. Nii jõuab kaugemale.

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Midagi, mis su alla neelab ja ükssarvikuga sõitma viib. Mida ta kellelegi tähendab? Seda head tunnet, mida see tekitab.

kolmapäev, 12. juuni 2013

Electrobation – Relax, these are not the best years of our lives







Kunagi olid Pärnust pärit Leen ja Margus vundamendiks indie-skeenes edukalt ujunud Under Marie’le. Neile omistati isegi ükskord muusikaauhind ja nad käisid Riias esinemas. See oli veel siis, kui Riia oli välismaa. Ajad on muutunud ja Under Marie aeg sai läbi. Nüüd on uus aeg ja tandem Leen-Margus on avanud uue Pandora laeka, koos Ianiga USAst. Nende album oli nagu You Say Party! We say Die! lugu „The Cap“ – positiivses mõttes, sama käre ja nihkes veider muusika, mis oma seksikeskusega rabavalt cool oli. Nüüd on aga lisandunud ka taustabänd, mis, ma ei ole kindel, kas muusika autoritele või kogu ühtsele vibe’ile, õrna vett lisavad. Leek ei põle nii eredalt, aga see „Relax`i“ lugu on tsiteerides Leenu „friking oosom“. 2011. aastal asutatud eleketropunk kollektiiv Electrobation vastas meile nii:

Koosseis:
Leen ja Ian – vokaal
Margus – sünt ja kitarr
Daniel – kitarr
Kirill – trummid


Miks muusikat teete?
Margus ja Leen heietasid mingeid ideid edasi-tagasi. Ian käis nagu uni peale, et võiks hakata asjalikumalt selle mussi tegemisega peale juba. Ta võttis siis ühe loo, tegi vokaali, kandis ette, võtsime linti, Margusele ja Leenule meeldis, Leen lisas oma osa ja umbes samamoodi lisandus veel rida lugusid.
Mõned laivid said alguses kolmekesi tehtud, siis tekkis tunne, et midagi on puudu ja siis tuli arusaamine, et pille on vähe ja nii lisandusidki kitarrist Daniel ja trummar Kirill.

Mis või kes inspireerib?
Inspireerib kõik, mis on kõrvale mõnus, kiire ja energiline, keskmisest julgema sõnastuse ja vormiga.

Jalgrattasõit inspireerib. See seltskondlik variant, mitte sportlik väntamine.

Põhimõtteliselt kõik, mis naha märjaks ajab, aitab kaasa. Jep, ma pean ka SEDA silmas.
Ilusad inimesed inspireerivad ka. Mõned mitte nii ilusad samuti, sest nad on lihtsalt lahedad.
Mis on senine olulisim/suurim saavutus?

Suurema seltskonnaga loo linti saamine on kuratlik ettevõtmine. Eriti kui seda algusest lõpuni omade jõududega teha. Seega võiks öelda, et nüüd 2013 suve hakul maha saadud nelja looga EP on päris korralik saavutus.

Viimane kontsert palaval õhtul oli ka omaette saavutus. Nagu saunalaval mängiks. Pooleteise looga kõik kered juba ligunesid ja leemendasid ... nagu Pärnu rand, noh ... teate ju küll.

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Unistus ja eesmärk on igapäevasest töörutiinist välja kiskuda ja eladagi ainult muusikale. Lihtne öelda, raske teha ...

Raha võiks ka nii palju olla, et kõiki neid ägedaid pille endale soetada.
Oma stuudio tahaks ehitada.

Kellelgi võiks olla kodu koos basseiniga, et saaks suviti seal händagi ...
Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Kedagi ei pea konkurendiks. See Eesti muusikas kestev konkureerimine ja mahategemine ja ületrumpamine ajab meil harja punaseks. Ma saan aru, et rahvast on vähe ja publikut peab jagama, aga no selle pärast mingi võistlust pidama hakata on ikka päris ebanormaalne.

Muusika pole mingi võidu peale mäng. Meil kõigil on ühine eesmärk: publikule head mussi ja show`d teha!

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika on see, mis pulssi muudab. Kas siis üles kerib või vajadusel rahulikuks tõmbab. Muusika peab emotsiooni tekitama, peab võimaldama end välja elada, kas siis füüsiliselt ringi hüpates või emotsionaalselt kaasa elades.

Totally Obnoxious - Liar






Väljend „Punk ei ole surnud“ sai just jõudu juurde. Pärnumaa viimase mohikaanlase ja kunagise Eestiski elevust tekitanud Kilingi-Nõmme pungiskeene jäänuk Totally Obnoxious andis välja oma esimese stuudioalbumi. Enne seda on nad DIY materjale ka riliisinud ja neist mõnda (või isegi ühte), on Äikeseraadio kuulajad juba kuulnud. 2001. aastal alustanud TO on märk Eesti pungi kvaliteedist ja nende album pole kuidagi nõrgem aina läägemaks muutuva Psychoterrori hiilgeaegadest. Tõsi, kõik on meeldivalt nihkes ja seepärast tasub hipsteritel ja muusikapededel korralikust pungist kauge kaarega mööda minna. See lihtsalt on muusika, mille jaoks peab olema mõistetud kontekst ja seda mõistmata võib indie põlema panna. Punk pole surnud ja seda räägivad teile kohe ka TO liikmed ise.

Koosseis:
Siim Saat – bass/ vokaal
Sander Saat – kitarr/ taustvokaal
Janno Kekonen – trummid/ transamees


Miks muusikat teete?
Bändi asutajateks olid hoopis kaks teist tüüpi, kuid aja jooksul sai liikmeid vahetatud, kuni jõudsime selle koosseisuni. Kui mõni teeb muusikat, et saada kuulsaks ja, et inimestele peale läheks, siis meie praegune koosseis töötabki sellepärast nii hästi, et meie teeme lihtsalt seda, mis meile endile meeldib. Et populaarseks saada, siis sellist stiili muusikat ju ei teeks ka ;) sellel viisil on aga ennast väga hea, nii proovis, kui ka laivis, välja elada. Isegi, kui lava ees on vaid mõni üksik kuulaja, anname endast ikka kõik.


Mis või kes inspireerib?
Inspiratsiooni tahtlikult kuskilt ei ammutagi – kõik, mis tuleb, tuleb iseenesest. Igal nädalal uusi lugusid ei vorbi ega punnita. Teemad tulevad aga kindlasti hetke emotsioonidest ja olukordadest. Eks iga konkreetse loo sõnade autor teab ise, millest jutt. Võib olla alati ei pruugigi lugude sisu inimesteni jõuda, kuid see ei ole ka eesmärk. Sõnad on aga proovitud nii seada, et inimesed võiksid paljudes olukordades ja lugudes just iseennast või hetke emotsioone ära tunda või. Igatahes inspireerib siis see, et saad endast nii laval kui prooviruumis kõik anda ja end välja elada.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Eeemm ...vist ei olegi :D Tore on, et plaat tehtud sai ja seda koos inimeste kaas abiga. Kas seda just eriliseks saavutuseks nimetada saab, seda ei oska öelda, pigem oleks võinud seda ju juba varem teha.

Mis on Teie unistus või eesmärk?
Kui esinema ikka kutsutakse, siis on kõik hästi. Tore oleks ka igal pool piiri taga rohkem mängimas käia.

Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Seda on mainitud, et sellist stiili Eestis ei teegi keegi teine, et oleks üksühele võrreldav. Aga mis moodi saab keegi konkurent olla, kui teeme seda, mis meile endile meeldib? Nagu ...ei saagi ju.

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Huvitav kuulata, kui on aru saada, et keegi on ikka kogu oma hinge sinna pannud, kui on tehniline ja sealjuures olenemata stiilist.

Suur Papa - Estonian Business

 

 

 
Eesti hetke müüduimate albumite esikümme on üsna kirev, Toivo Asmeri kandadele astub näiteks Pärnumaa juurtega räppar Suur Papa. Tema tekst ja väljaütlemised on nii otsekohesed, et oma osa saavad kohalik kustunud sensatsioon Bedwetters kui ka surmakutsar Joosep Laiksoo. Šokeeriv ja osav, täpselt sellisena  on võimalik öelda Suure Papa kohta, kes oma karjääri Vana Liivimaa äärealal nimega Kilingi-Nõmme alustas. Bänd kandis siis nime The Rookies. Nüüd on Teie ees oma vastustega 2011. aastal sooloartistina alustanud Suur Papa isiklikult.

Koosseis:
Uku Arop – vokaal, tekstiautor

Miks muusikat teed?
Sõprade ja ühiskonna survel hakkasin kirjutama esimesi tekste ja teen seda siiani. Esinesin esimest korda juba 3. klassis

Mis või kes inspireerib?
Eluraskused ja ambitsioonid nende ületamiseks.

Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
2012. aastaga saavutasin rohkem, sain Raadio 2 aasta uustulnuka auhinna ja Raadio 2 aasta parima hiphop loo auhinna.

2013. aastal andsin välja albumi „Grammilinn“, mis sai esimese nädalaga nr 1 enimmüüdud albumiks Eestis.
Mis on Sinu unistus või eesmärk?
Arendada ja populariseerida Eesti hiphopi arengut ja suunda.


Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Kõiki, kes tahavad mind või mu muusikat alla suruda.


Mida tähendab Sinu jaoks hea muusika?
See mis tekitab minus emotsiooni, kas hea, halva, vihase, rõõmsa mis iganes emotsiooni.

neljapäev, 9. mai 2013

Jeekim – Don Ramon






Vähetuntud vanasõna ütleb, et Sindi on Eesti muusikataevasse lennutanud kaks olulist nimetust - The Tuberkuloited ja Niki. Mine sa tea, ehk tuleb vanale sõnale uus hingamine anda, sest Jeekimi kitarrist Indrek on puhastverd sindikas. Retromaiguline punkkkooslus on küll põline Tallinna bänd, kuid seejuures pole unustatud oma juuri. Oma demogi saatsid nad meie toimetusse just seepärast, et ikka parem olla tuntud kodukandis kui hajuda pealinnas. Daamis ja härrad, siin on Jeekim!


PS! Ärge ajage segamini Paide Jeekimiga, millest sai hiljem kultusbänd Para "Ära möödu must lähedalt" doks.


Facebooki ja Soundcloudi pole. Youtube'is on ka teine lugu. Beat that!


Koosseis:
Sulev – vokaal
Indrek – kitarr
Rait – bass
Ilhan – trumm


Miks muusikat teete?
Kokku saime tööalaselt, kõik on üliedukad maailmaklassi insenerid :)
Peale seda, kui õlleuimas Sulev juhuslikult proovikas esimest korda mikrofoni haaras ja sinna sisse hakkas jaurama, selgus, et tegu on avastamata talendiga (kahjuks siiani avastamata). Sulev, Indrek ja foorumist leitud Roland (trumm) hakkasid regulaarsemalt proovi tegema. Hiljem liitus Rait. Mõni aeg hiljem vahetasime Rolandi ta vaesuse tõttu välja kogenud trummari ja kahe lapse ning kahe kassi isa Ilhani vastu.

Bänd on oluline, kuna kõigile on muusika oluline osa elust. Isegi, kui proov p… läheb…

Mis või kes inspireerib?
Erinevad punkbändid laiast maailmast. Kodumaistest bändidest Punkentsefaliit, Psychoterror, Velikije Luki, John Stuart Mill, Giuseppe Perverdi Big Band, Taak.


Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Mustjõe proovika Emand (Helen Smoilova) andis peale esinemist kõigile TASUTA ölle. Suur saavutus on ka see, et püsivalt tekib uusi lugusid, mitte niisama ei moluta.


Mis on Teie unistus või eesmärk?
Jätkata oma lõbuks, suuri eesmärke ei ole seadnud. Teeme, kuidas isu on.
Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Ei ole konkurente kaardistanud, kuna võistlusmoment bändi tegemises puudub täielikult.


Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Mida ma saan valjemaks keerata ja mis häirima ei hakka ka siis.
Beat, beat ja ainult beat, maa alt ja maa pealt.

Tiger Milk - Define Love





Kui praegu räägib Eesti avalikkus ja välismaine muusikaskene kahest Pärnust pärit värskest tantsumuusika tähest nagu Syn Cole ja Beat Service, siis põlvkond võik kaks varem lähetas Pärnu maailma kaks elektroonilise muusika trumpässa, kelleks on siinkandis võrsunud DJ-d Meelis Meri ja P. Julm. Äikeseraadiol on hea meel kostitada teid Meelis Meri värskeima kollektiivi Tiger Milki looga. Kelle jaoks värske avastus, kelle jaoks õnnis meenutus sellest, kui Pärnus oli rohi ja salongki roheline. Meie tagasihoidlikku ankeeti täitis elektroonika, popi ja rokibändi üks võtmeid, Meelis Meri, isiklikult.


Koosseis:
Eva K – vokaal, sõnad, lugude kirjutaja
Meelis Meri – klahvpillid, elektroonika, lugude kirjutaja
Ville Veering –  löökriistad, lugude kirjutaja
Allar Tiigi – kitarr, lugude kirjutaja


Facebook: http://www.facebook.com/tigermilkmusic

Soundcoud: https://soundcloud.com/tiger-milk-official



Miks muusikat teete?
Olen elu aeg muusikat teinud, see on minu eriala ning elu!


Mis või kes inspireerib?

Inspireerib kõik, mis on positiivne ja kvaliteetne!
Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Tiger Milki jaoks debüütalbum ʺSupernaturalʺ eelmise aasta kevadel!.

Mis on Teie unistus või eesmärk?

Teha head muusikat ja seda ka teistele esitada.

Keda peate oma suurimaks konkurendiks?

Vähemalt veel 10 000 bändi või enam, kes teevad oma tööd suurepäraselt :)

Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?

Absoluutselt ei olene, mis stiilis või žanris see on, kui muusika on kvaliteetne ning tehtud eesmärgiga jõuda kuulajani, on see hea muusika!

Eysin – Kuninga pärand





Pärnus muusikaga kokku kasvanud Silvi Pilt oli üks neljast tüdrukust, kes moodustasid Pärnumaa ühe vähestest 100% female-bändi Stand Before. Tõsi, millel olla aegade hämaruses ka olnud üks salapärane meesliige, aga see on teine jutt. Pärast seda kõike kolis Silvi Tallinnasse, alustas sooloartistina ja nimetas end Shirubi Ikazuchiks. Selle nime all jõudis ta ka Eesti Laulu finaali ja sööbis ehk mõne eestlase muusikalisse alateadvusesse. Nüüd on ka see epohh seljataga, Silvi on nüüd Eysin ja kõlab küpsemalt kui ei kunagi varem. Äikeseraadio piilub noore naise isemoodi maailma ja uurib Eysini uusfolk/tumedžäss muusika telgitaguseid.

Facebook: http://www.facebook.com/eysinmusic

Soundcloud: https://soundcloud.com/eysin

Koosseis:
Silvi Pilt – laulja, lugudekirjutaja, helilooja
Erki Jansen – kitarrist, insturmentalist, helilooja
Pille Piir – pianist, helilooja

*live-koosseis on uue ja hea visioonitäitmise eesmärkidel täienemas, aga ʺotsadʺ on veel lahtised.




Miks muusikat teete?
Shirubi Ikazuchist tulid minuga kaasa kaks huvitava taustaga muusikut, kelle interpreteerimise-moodused passivad hästi mu kirjutatud lauludele. Valikud (ʺkokku saamineʺ) toimusid üsna märkamatult. Mulle sobis Erki seotus folkmuusikaga ning Pille seotus klassikalise muusikaga.
Nad on mulle väga head sõbrad ja on ka piisavalt kaine mõistusega, et julgeda midagi pikemas plaanis ja raskemat ette võtta ...
Mis või kes inspireerib?
Kiitused, kriitika, suur hulk vaba aega, ümbritsevad vinged artistid ja lennukas fantaasia. Võimalik, et tegu võib olla ka miskisuguse eskapismi nähtusega, mis paneb mind kirjutama seda, mida kirjutan.
Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Pole jõudnud veel teha ja saavutada, palju tööd on ees ja loodetavasti kaalukamaid saavutusi ja tegevusi tulemas.

Et meid TMW-le valiti ja ka mõnes kohas ära märgiti, on samas meeldiv kompliment, mis annab tegutsemisele natuke hoogu juurde.
Mis on Teie unistus või eesmärk?
Viimati, kui magama hakkasin jääma, mõtlesin, et oleks tore, kui saaks ühel heal päeval mingist bussist endale hubase tuurika ehitada, nende õigete kaaslastega tuurile minna ja sinna jäädagi. Lihtsalt sõita ringi, mängida inimestele ja kirjutada ja uuesti esitada jne.

Tahaks suuta pakkuda kuulama tulnud inimestele seda, mida pakuvad mulle näiteks mõned ulmeraamatud või teiste inimeste kirjutatud hea muusika.
Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Enda kui laulja konkurentideks võiks väga paljusid tsikke pidada, kui vaid oleks keegi ühine publik, kellele see mingit rolli mängida võiks. Aga laulvad naised on head. Nagu äsaks jalaga, kärataks peale, ʺSilvi, ära vedele, õpi laulma. Harjuta!ʺ

Üldiselt loodan, et Eysini teema jääb piisavalt imelikuks (vähemalt see kuvand mu peas on hetkel üsna...), et ei teki vajadust kellegagi rallit sõitma hakata.
Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Et mis on minu jaoks hea muusika, või mis tähendust omab minu jaoks hea muusika?
Võimalik, et see teeb sama välja :)


Väga hea muusika on oma erinevates vormides (olgu siis fonogrammi või live-esitlusena) minu jaoks inspireeriv. Ehk siis suudab mind panna mõtlema kas oma sisemistele kamadele või, kui on veel parem muusika, suudab mõtlema panna ümberringi toimuvale kamale.

teisipäev, 2. aprill 2013

Tarbijakaitse – 3ikuni




Pärnus alustanud ja täna oma tegevuskohana nii kodulinna kui ka Tallinna märkiv Tarbijakaitse on üks Äikeseraadio aprilli kuu lugude autoritest. 2007. aastal alustanud, kuid 2009. aastal alles hoo sisse saanud hiphop kollektiiv esineb sel aastal juba Tallinn Music Week’il. Märtsis avaldasid nad oma uue singli „3ikuni“. Äikeseraadio uuris, kes on need tarbijad, keda kaitstakse.

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Tarbijakaitse
SoundCloud: https://soundcloud.com/tarbijakaitse

Koosseis:

Ingmar Gailit – vokaal, taustad
Mauri Saks – vokaal, taustad
Mikk Siemer – vokaal, taustad



Miks muusikat teete?
Tarbijakaitse sündis kolme sõbra ühisest huvist vanakoolimaigulise hiphopi ja sellega seonduva vastu. Kooslus on ajaproovile siiamaani vastu pidanud ja kuigi liikumine on toimunud tasapisi, on see toimunud üsna kindlalt ja ~90bpm. Muusikat teeme sellepärast, et ei saa, ei oska ja ei taha teistmoodi. Instinkt.
Mis või kes inspireerib?
Eks esimene inspiratsiooniallikas on ikka vahetu keskkond, argielu ja nii… Mõjutanud või pigem ehk head energiat on andnud artistid ja grupeeringud nagu Wu-Tang Clan, Cypress Hill, Onyx, Madvillain, Edo G jne, samuti palju, palju erinevaid eesti artiste – viiekas kõigile Tarbijakaitse sõpradele-tuttavatele
Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Kordaläinud live-esinemised on ehk kõige olulisemad siiani, näiteks esinemised pea igal Eesti Hiphop Festivalil ja paljudel teistel üritustel paljudes erinevates Eestimaa nurkades.
Mis on Teie unistus või eesmärk?
Eesmärk on toota palju kvaliteetset muusikat, anda häid live-esinemisi ja ehk tulevikus oma lood füüsilisel kujul üllitada, nagu ikka.
Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Eesti hiphopi n-ö skene on nii pisike, et lausa veider oleks kedagi enda konkurendiks pidada. Nendega, kes on meiega samamoodi meelestatud, käime hea meelega ühte jalga ja kes seda ei ole, nendega on meil ilmselt liiga vähe ühist, et neid konkurentideks pidada
Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Hea muusika on siis, kui kananahk tuleb ihule ja peas klaarub, et see on üks hea hetk. Hea muusika tähendab pühendumist ja vaba voolu.

The Boondocks - Ricochet





The Boondocks on Pärnus tegutsev indie rock`i bänd, mille algusdaatumiks on kohaliku muusika annaalides märgitud aastanumber 2012. Noored ja energilised indie-rokkarid on seni avaldanud kaks lugu. Äikeseraadio 2013. aasta aprilli kuu lugu on nende pala „Ricochet“, mis ilmus tänavu märtsis. Türil salvestatud pala loob bändist juba hoopis terviklikuma ja küpsema pildi. Pole ime, et 1. aprillil (mitte naljana) kuulutasRaadio 2 selle oma nädala demoks. The Boondocksi kutsus ülekuulamisele ka Äikeseraadio.

Facebook: http://www.facebook.com/TheBoondocksBand
SoundCloud: https://soundcloud.com/the-boondocks-band

Koosseis:

Villem Sarapuu – vokaal, kitarr
Hendrik Tamberg – basskitarr, taustavokaal
Karl Kevad – trummid



Miks muusikat teete?
Muusika tuleb meil kõigil südamest. See on meile kõigile heaks väljundiks. Oleme ka väga head sõbrad juba pikka aega olnud ja muusikat koos tehes hoiame kindlasti ka oma sõprust. Lisaks on see ka üks ainukesi asju, mida me teha oskame.
Mis või kes inspireerib?
Kõik ümbritsev inspireerib.


Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Kindlasti 2013. aasta Pärnumaa bändide konkursi Bändomaania publiku lemmiku auhind.
Mis on Teie unistus või eesmärk?
Bändist elatuda, teha seda, mis meile meeldib, kõigile meeldida, olla surematu.


Keda peate oma suurimaks konkurendiks?
Ei näe muusikamaailma kui mingit võistlust.
Mida tähendab Teie jaoks hea muusika?
Kõik muusika on hea, kui see on südamest tulnud. See, kas see muusika on ka meele järgi, on juba teine asi.

Simon Ace – Dancefloor Love





Hiphop artist Simon Ace alustas Pärnus 2012. aastal ja tegutseb praegu peamiselt Tallinnas. Selle aasta märtsis andis Simon välja oma debüütalbumi „Oberon“, mida on kõikidel huvilistel võimalik alla laadida BandCampist. Simon Ace’i debüütalbumilt pärit lugu „Dancefloor Love“ on Äikeseraadio aprilli kuu lugu. Simon vastas ka meie küsimustikule.

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Simon-Ace
SoundCloud: https://soundcloud.com/simonacexxx

Koosseis:

Simon Ace – vokaal, produtsent

Miks muusikat teed?
Kuna ma olen lapsest saati muusika vastu suurt huvi tundnud, siis ma arvan, et juured lähevad sinna välja. Suuremad vägiteod hakkasid siis pähe tükkima, kui mu kolleeg, Whale Powers, oma sõpradega räppmuusikat tegi ja ma nägin oma silmadega, et kõik on võimalik. Peale seda hakkasin tõsisemalt uurima, mismoodi asjad käivad ning kuna meil on nii sarnased huvid ja eesmärgid, jäimegi kokku ning siiamaani küpsetame meistriteoseid."
Mis või kes inspireerib?
Kõige esimesena inspireeris mind Eminem, kuna olgem ausad – hiphop on siiski rohkem mustanahaliste muusika. Seega näha mõnda enda nahavärvi poissi sellisel alal läbi löömas oli päris hea inspiratsioonipauk. Olles aga jõudnud tänapäeva, siis inspireerib mind kõige rohkem USA räppar Kendrick Lamar, Kanye West ning eesti süda ja muld, Whale Powers.
Mis on senine olulisim/suurim saavutus?
Ma arvan, et albumi välja andmine oli päris kõva tulemus. Aastate jagu tööd ja vaeva teistele inimestele kuulata anda… Oleksin jõudnud isegi varem, kuid olen pärinud endale laiskusegeenid. Samas olen õnnelik, et asjad siiamaani jõudsid, sest olen kõvasti arenenud ning parem tunne on välja anda produkt, mis endalegi meeldib. Aasta aega tagasi oleks see paras käkerdis olnud.
Mis on Sinu unistus või eesmärk?
Kui ma olen ära esinenud Coachellal või mõnel sama uhkel üritusel, võin pikali heita ja rahus puhata. Eks paberit võiks ka rahakotis krõbiseda, aga eelkõige tahaks suurt kuulajaskonda. 
Keda pead oma suurimaks konkurendiks?
Üllar Jörgberg, Koit Toome, Whale Powers... Neid nimesid on veel.

Mida tähendab Teie/Sinu jaoks hea muusika?

See on kõik vastavalt tujule. Üldjuhul siiski meloodiline muusika, mis toob kananaha ihule või siis selline kõvem andmine, kui peoks ära kisub. Raske kommenteerida – igale oma. Fanute!